1-LED-PASKY-I
2-LED-PASKY-RGB-I
3-LISTY-A-PROFILY-I
4-TRAFA-I
5-OVLADACE-I
6-SPOJKY-REDUKCE-I
7-SESTAVY-I
8-ZAROVKY-230-I
9-ZAROVKY-12-I
10-SVITIDLA-I
11-PANELY-I
12-DOPLNKY-I
13-TRUBICE-I
14-MODULY-I
15-main

Typy led pásků

V dnešní době existuje několik typů led pásků. Led pásky mají různé watáže, různou hustotu čipů a mohou být určené pro vnitřní či vnější využití. Tento článek by vám měl pomoct k pochopení značení led pásků.

 hustota_cipu7 copy

V roce 2015 jsme představili na českém trhu také pásek 5730, ke kterému naleznete bližší informace zde. Tento led pásek jednoduše strčí do kapsy ostatní typy led pásků.

Pokud se podíváte na horní obrázek tak je zde jasně vidět že čipy 5050 (spodní 3 pásky) jsou o dost větší než čipy 3528, mají větší svítivost ale také mají větší odběr energie. U čipů 3528 se toto kompenzuje větším počtem čipů na metr. RGB pásek má navíc možnost změny barvy dle volby pomocí ovladače.

 povrchova-uprava-pasku copy

Na tomto obrázku si můžete prohlédnout rozdílné zpracování vodotěsnosti pásků. Nevodotěsný / vnitřní pásek (IP20) není odolný vodě. Následující dva pásky IP 65 a 67 jsou odolné vodě a prachu. IP 67 plní v tomto směru mnohem lepší práci, ovšem snižuje ohebnost a použitelnost pásku jelikož silikonový obal není tak ohebný a je složitější ho někde přidělat (na dotazání ho můžete u nás také objednat).

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.