1-LED-PASKY-I
2-LED-PASKY-RGB-I
3-LISTY-A-PROFILY-I
4-TRAFA-I
5-OVLADACE-I
6-SPOJKY-REDUKCE-I
7-SESTAVY-I
8-ZAROVKY-230-I
9-ZAROVKY-12-I
10-SVITIDLA-I
11-PANELY-I
12-DOPLNKY-I
13-TRUBICE-I
14-MODULY-I
15-main

Ambientní osvětlení pomocí led pásku

VEČERNÍ ZÁBAVA BEZ ZÁTĚŽE VAŠEHO ZRAKU

     Večerní a noční hodiny jsou vždy nejlepší doba na relaxování na gauči v pohodlí vašeho domova při sledování oblíbeného seriálu či filmu nebo na dlouhé herní maratony. Bohužel tyhle maratony jsou taky vysokou zátěží pro vaše oči, toto speciálně platí pokud máte malý monitor či televizi. V tuhle chvíli přichází do hry ambientní osvětlení, které nejenom že snižuje zátěž vašeho zraku, ale také dodává stylové moderní efekty vaší televizi či PC.

BLUE-TV-BRIGHTLIGHTZ2_xxxlarge

PROČ AMBIENTNÍ (OKOLNÍ) OSVĚTLENÍ ?

     Proč říkají lidé, že sledovat monitor ve tmě je špatné pro vaše oči? Jednoduše řečeno, zornička vašeho oka se zvětšuje a zmenšuje podle toho kolik na ní doléhá světla. Když doléhá na zorničku velké množství světla, tak se zornička zůží asi za 5 sekund; na druhou stranu, aby se zornička přizpůsobila malému množství světla bude potřebovat až kolem 5 minut - zornička se musí rozšířit a to trvá déle.

3

     Když sledujete obraz na tv nebo pc ve tmě, tak sledujete jen obdelník vyplněný vysoce svítivými body, zbytek je ovšem tma. To způsobuje vysoké zatížení vašich očí - sledováním obrazovky se vaše zorničky přizpůsobují jen na mikro-úrovni a vaše hlava se hýbe díky reakcím na obraz, který sledujete, díky nepřetržitému sledování obrazu také omezujete mrkání což vysušuje vaše oči.

51vEnoIw7bL._SL1000_

    Ambientním osvětlením monitoru či tv vytvoříte světelný efekt, který pokrývá i ostatní části neosvětleného pokoje. To bude vaše oči nutit přeostřovat a mrkat (přeostření zorniřek většinou způsobí i mrknutí). Pro tento efekt by jste většinou museli využívat různých cvičení zaostřování či koukání do dálky; ambietní osvětlení tento problém řeší a vy budete tak moci sledovat tv či monitor po dlouhou dobu a vaše oči nebudou vysušené a unavené.

CO BUDETE POTŘEBOVAT ?

1. led pásek s požadovaným výkonem

 • 4,8W - jemné podsvícení, jedná se spíše o osvícení, které bude šetřit vaše oči, v pokoji bude sice světlo, ale nedá se využít jako samotné osvětlení
 • 7,2W - jedná se také o jemné podsvícení, toto osvětlení je ovšem srovnatelné např. se stolní lampičkou
 • 9,6W - střední cesta, jedná se o více svítivý pásek a je možné toto ambientní osvětlení použít jako větší lampu
 • 14,4W - vysoká svítivost, při použití tohoto pásku doporučujeme také zakoupit stmívač, dá se použít jako běžné osvětlení
 • 18W - tento pásek má extrémně vysokou svítivost, dá se využít jako samotné osvětlení pokoje a v případě ambientního osvětlení bude také vyžadovat stmívač

IMG_5182-768x1024

2. Trafo, které má vhodný výkon

 • trafo by mělo mít minimálně o 10% větší výkon než součet Wattů led pásku (tzn. použiju 2m 4,8W pásku, potřebuji trafo, které ma minimálně 9,6W)
 • vnitřní trafo - hodí se do suchých a nedostupných míst
 • voděodolné trafo - pokud by se vám k TV či PC dostala voda, nebo chcete jednoduše očišťovat trafo od prachu tak zvolte toto trafo
 • zásuvkové trafo - pokud chcete jednoduché a rychlé zapojení

halo-bias-lighting

3. RGB ovládání nebo stmívač

 • je třeba brát v úvahu či je stmívač nebo ovladač vidět a zda budete potřebovat dálkové ovládání (protože kdo chce pořád vstávat z gauče)

60inViziobacklite

4. kabely a spojky

 • budete potřebovat spojit trafo, ovladač a led pásek
 • je třeba brát v úvahu či budeme pájet nebo využívat spojky (z vlastní zkušenosti doporučuji si dát práci a pájet, práce vypadá čistěji)
 • využitím správných spojek, které sedí na vaší TV ušetříte výrazně váš čas

solderless_ez_connector_wire_for_rgb_led_strip_full

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.